تبلیغات
طلوع دانشجو - آزمون تحلیل كلامی (تست هوش)
طلوع دانشجو
بزرگترین ...
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 بهمن 1389 توسط میلاد | نظرات ()
طبقه بندی: روانشناسی،  پزشكی سلامت، 

این آزمون روش هایی را مورد توجه قرار داده است كه از طریق آن ، شما قادر به نمایش منطقی نتایج حاصل از یك سری اطلاعات خواهید بود. در هر سوال اطلاعات كافی برای رسیدن به پاسخ صحیح به شما داده می شود، اما باید توجه داشته باشید كه هرگز از اطلاعات و تجارب قبلی خود در زمینه های مورد سوال استفاده نكنید.

 * مثال اول : شهر چالوس در غرب نوشهر قرار گرفته است، اما چالوس غربی تر از رامسر نیست. حال كدام یك از این سه شهر شرقی تر است؟

الف ) چالوس ب) رامسر ج ) نوشهر

        

جواب الف  نیست، چرا كه چالوس در غرب نوشهر قرار گرفته ، جواب (ب ) صحیح نیست، زیرا رامسر از چالوس هم غربی تر است. بنابراین تنها نوشهر است كه در شرق دو شهر دیگر قرار گرفته و پاسخ صحیح است.

 * مثال 2 : حسن، احمد ، و داوود هر كدام دارای دو خودروی متفاوت هستند. یكی از آن سه فنر ماشین فورد ندارد. احمد تنها كسی است كه پیكان دارد. داوود ماشین فورد دارد و حسن و احمد هر دو ماشین بیوك دارند.  كدام یك از این سه نفر دارای ماشین رنو است؟‌

الف) حسن ب)احمد ج) داوود

       

جواب (ج) صحیح است. الف نمی تواند درست باشد زیرا حسن دارای ماشین های فورد و بیوك است. احمد نیز ماشین پیكان و بیوك دارد. پس تنها داوود می تواند ماشین رنو داشته باشد. از آن جایی كه در سوالات این آزمون ، با اطلاعات متعددی سرو كار دارید، پیشنهاد می شود با استفاده از كاغذ، نموداری شبیه نمودار ترسیم كرده و اطلاعات ارائه شده را در آن وارد كنید تا در یافتن پاسخ به شما كمك كند:‌

ماشین ها حسن احمد داوود
پیكان - * -
بیوك * * -
فورد * - *
رنو      


>
درباره وبلاگ

سلام من.................. هستم
!
پست الکترونیک
تماس با مدیر
Google Pagerank mérés, keresooptimalizálás
RSS
ATOM
جستجو
آخرین مطالب
آرشیو
موضوعات
نویسندگان
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :